Restauracja Winiarnia Bachus zaprasza na wyjątkowy Wieczór z Bluesem, którego gościem specjalnym będzie Tomasz Tom Filipczak – Finalista programu „Śpiewajmy Razem. All Together Now” oraz uczestnik programów „Szansa na sukces” i „The Voice of Poland”. Tom nie lubi porównań, ale często słyszy, że śpiewa jak Rysiek Riedel, stara się podczas koncertów dać swoim słuchaczom sporo przyjemności z muzyki, jak również refleksji i zadumy nad swoim jednym, jedynym życiem. Mówią, że śpiewa bluesa prosto z serca. Na koncert w Zielonej Górze zapraszamy w piątek 3 maja 2019 od godz.20.00. Podczas koncertu zaprezentujemy Państwu specjalną kartę menu. Do zobaczenia miłośnicy bluesa !!!

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦
Data: 03.05.2019 (piątek)
Godzina rozpoczęcia koncertu: 20.00

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦
Miejsce:
Restauracja Winiarnia Bachus
Zielona Góra, ul. Stary Rynek 1
Restauracja Winiarnia Bachus
https://winiarnia-bachus.pl

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦
Bilety: 30 zł
Rezerwacje stolików: tel. 511 161 212

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦
wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/299049884343198/

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦
Tomasz Tom Filipczak:
Na początku oklepany już tekst „śpiewam od kiedy pamiętam” , ale taka prawda 😉 Moje pierwsze spotkanie z blues – rockiem to oczywiście standardowo pub, koledzy, gitary i całe noce spędzone z muzyką. To nakręciło mnie na mój pierwszy zespół „Manitou”, gdzie nazwa nie jest tu bez znaczenia, gdyż podziwiam Indian za ich duchowość, szczerość i prostotę życia. Te pierwsze kroki zespołowe były dla mnie nauką i ukierunkowały moje postrzeganie świata i muzyki. Z Manitou zagraliśmy wiele koncertów, przeglądów i festiwali. Moim najważniejszym był festiwal ku pamięci Ryszarda Riedla odbywający się jeszcze wtedy w Tychach. Dorosłe życie zweryfikowało mocno skład zespołu i do dalszych zmagań muzycznych zostałem sam. Później przygodą był udział w programie tv „Szansa na sukces” z udziałem Beaty Kozidrak. Po udziale w programie zostałem zaproszony do współpracy z rockowym zespołem Spider (powstałym w roku 1986 w Stalowej Woli), który to reaktywował się w Paryżu. W efekcie współpracy została wydana płyta „Z Paryża”. Tęsknota za domem i rodziną skłoniła mnie jednak do powrotu do kraju. W Polsce „czekało” już na mnie miejsce w blues – rockowej formacji Gif Noise z mego rodzinnego miasta Bielska – Białej. Z Gif Noise również nagrałem płytę, która niestety nigdy nie została wydana. W roku 2016 zdecydowałem się na kolejną przygodę z TVP w programie „The Voice of Poland”. Jako najstarszy uczestnik programu, bluesman z głęboko zakorzenionymi ideałami o prawdzie w muzyce i życiu nie byłem podatnym produktem do komercyjnej maszynki. Po programie chęć pomocy i współpracy wyraził Andrzej Rosa – dyrektor Królewskiej Orkiestry Symfonicznej z Warszawy, z którą to mam zaszczyt czasem wystąpić. Na chleb zarabiałem jednak montując ogrody zimowe, co wiązało się z tym iż cały czas spędzałem w delegacjach (najczęściej poza granicami kraju) co praktycznie uniemożliwiało mi spełnienie się muzycznie i przekazanie ludziom tego co w sercu i duszy gra. „Dobry” los sprawił, że na jakiś czas muszę się powstrzymać od cięższych prac, więc upatruję w tym możliwość by zająć się tym co naprawdę kocham robić, czyli śpiewaniem dla ludzi. Często słyszę opinię, że śpiewam jak Rysiek Riedel. Nie lubię porównań, ale w tym wypadku mogę być chyba dumny i szczęśliwy, gdyż bardzo cenię tego legendarnego już wokalistę za charyzmę i ogromny przekaz płynący z jego tekstów.

internet:
https://www.facebook.com/TOM.Tomasz.Filipczak

Śpiewajmy Razem. All Together Now:
https://www.youtube.com/watch?v=A8dsRg9ywrU

Szansa Na Sukces:
https://www.youtube.com/watch?v=IEiQa9wM08k

The Voice Of Poland:
https://www.youtube.com/watch?v=Y02IxFrsyiQ

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦
Restauracja Winiarnia Bachus
Rok 2019, to rok przełomowy dla naszej restauracji. Bachus to pasja do tradycyjnej kuchni polskiej z nowoczesnym akcentem. Znajdziecie nas w samym sercu miasta, schodząc w dół schodami miejskiego ratusza. Wyjątkowy klimat, najlepsza kuchnia oraz bogata oferta win lokalnych sprawia, że do Bachusa wraca się często!

To miejsce, do którego przychodzi się zarówno na lunch, spotkanie biznesowe lub towarzyskie. Kieliszek dobrego wina, whisky lub filiżankę wyjątkowej kawy? Żaden problem. Organizujemy wieczorki muzyczne oraz menu degustacyjne, dbając o najwyższą jakość usług.

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦
Organizacja koncertów w lokalu:
Igor Skrzyczewski
Stowarzyszenie
Art Of Underground
tel. 605 432 744

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦